Kochamy Niepolskie Seriale – Dlaczego Oglądamy?
Dlaczego wolimy seriale zagraniczne od polskich? Jakie są różnice oglądalności?
Urodzony w 1975 roku w Warszawie. Dyplom magisterski na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę piórem zaczął w 1998 roku pisząc recenzje muzyczne do kwartalnika „CarAudio”. Przez 17 lat dziennikarz ekonomiczny w portalach i prasie, z czego przez ostatnie cztery lata zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Businessman.pl”. Od sześciu lat w sektorze pozarządowym – związany z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Redaktor portalów Rynekpracy.org i Ekonomiaspoleczna.pl, autor tekstów i specjalista w zakresie rynku pracy, komentujący w mediach kwestie z nim związane. Współorganizuje i prowadzi konferencje, moderuje i bierze udział w dyskusjach panelowych. Prelegent podczas wydarzeń publicznych. Tłumacz z języka angielskiego na polski dwóch książek:
„Finanse po zawale. Od euforii finansowej do gospodarczego ładu” autorstwa Paula H. Dembinskiego (2011) oraz „Kryzys finansowy i kryzys wartości” autorstwa Simony Beretta i Paula H. Dembinskiego (2015). Współautor gry fabularnej „Ideé Fixe” (2013) odpowiedzialny za opis społeczeństwa, gospodarki i polityki świata po 2040 roku. W Medium Publicznym razem z Anną Grodzką współprowadził audycję „Ten Pieprzony Kapitalizm”, a samodzielnie tworzył „Kochamy Niepolskie Seriale”. W PostRadiu szykuje nowy cykl programów „Fajny Serial Wczoraj Widziałem”.
W PostRadiu prowadzi audycje:
Recenzje zagranicznych seriali. Anegdoty spoza kadru. Oceny widzów. Zapowiedzi nowych produkcji i kontynuacji znanych serii.
Rozmowy o metodach produkcji pisaniu dialogów i doborze aktorów.
Dlaczego wolimy seriale zagraniczne od polskich? Jakie są różnice oglądalności?
Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński z portalu Jakby nie paczeć
Jak tłumaczyć idiomy? Czy dialog powinien być krótki czy dokładny?
Kochamy Niepolskie Seriale – Serialowa Marta Wawrzyn? Serialowa Marta Wawrzyn
Audycja odkłamująca doktryny i święte prawa neoliberalizmu.
Z Michałem Sutowskim rozmawiają Łukasz Komuda i Anna Grodzka
Czy internet jest kolejną papierową rewolucją? Jak skończyła się bańka internetowa?
Czy międzynarodowe korporacje nie są narodowe? Gdzie ucieka kapitał z naszego kraju?
O tym jak śmieciówki wpływają na rynek, na pracę, na możliwości rozwoju i